Upravit stránku

Transportní vozík slouží pro snadnější přesun imobilní osoby do automobilu pomocí asistence. Jde o vozík, jehož sedák s opěradlem nahrazuje automobilová sedačka. Uživatel se díky vozíku přesune do vozu, aniž by musel složitě přesedat. Využití najde při přesunu na nákupy, za doktory a podobně.

Rádi vás informujeme o použití transportní sedačky s vozíkem do vašeho auta. Napište nám, vytvoříme pro vás cenovou nabídku a návrh zdarma.

Pohodlné a bezpečné sezení

Díky možnosti namontování loketních opěrek, čtyřbodových pásů, abdukčního klínku či bočních pelot je sedačka pohodlná a bezpečná. Kompletní zařízení je naší konstrukce a výroby.

Veliká výhoda našeho řešení spočívá ve využití originální automobilové sedačky, upevněné na podvozek vozíku a pro točnu sedačky ve vozidle. Originální sedačky jsou zpravidla pohodlnější než levné náhražky. Nenarušují také interiér vozu. Na přání vám však také nainstalujeme speciální sedačku Recaro.

Transportní sedačka s vozítkem
Spodní vozík po nástupu do vozu umístíte do zavazadlového prostoru automobilu. Pro tento účel je možné použití nákladního jeřábku.

Technické specifikace a výhody

  • Transportní vozík je naší výroby.
  • Zachováme originální sedačku – pohodlné sezení.
  • Nosnost přibližně 120 kg.
  • Možnost objednání sedačky dle přání.
  • Doplňky jako područky, abdukční klínek, čtyřbodové pásy.
  • Zvedání vozíku elektricky, nebo mechanicky kličkou.
  • Možnost získání příspěvku díky legislativě.

Transportní vozík v kombinaci s výsuvnou sedačkou

Pro vyšší vozy je vhodné využít výsuvnou sedačku, aby bylo možné překonat výšku sedačky ve voze. Sedačka vyjede ven z vozu a sníží se na úroveň, kdy je možné ji propojit s podvozkem vozíku.

Prohlédněte si použití přesuvné sedačky

Použití i do malého vozu

Pro transportní sedačku s vozíkem může být vhodné i malé auto. Škoda Citigo na obrázcích je třídveřovou variantou vozu. Délka dveří je zde delší asi o 20 cm než u jiných vozů. Tato úprava je vhodná pro otočnou sedačku, kdy je více místa na nohy. Použití transportního vozíku je v tomto případe vhodné například pro starší hendikepovanou osobu. Toto řešení také nevyžaduje velký zavazadlový prostor. Rádi vám doporučíme, co bude pro váš vůz nejvhodnější.

Transportní sedačka s vozítkem v malém voze
Transportní sedačka s vozítkem v malém voze

Postup použití transportního vozíku a ostatní fotografie

Nahoru