Upravit stránku

Nakladač mechanického invalidního vozíku v kombinaci s odsuvnými dveřmi umožňuje naložení vozíku do osobního automobilu za použití minimální síly. Zařízení je obzvláště vhodné pro kvadruplegiky či osoby, které si s naložením vozíku neporadí. K ovládání je potřeba minimální fyzické síly.

Pro maximální komfort je možné odsuvné dveře vybavit elektrickým ovládáním. Pro tuto úpravu doporučujeme vozy s co největším prostorem u vstupu zadních dveří. Nakladač je možné použít také do vozů s odsuvnými dveřmi ze sériové výroby

Nakládat lze vozíky se skládacím rámem, vozíky s pevným rámem prostorem odsuvných dveří neprojdou. Lze použít i těžší vozíky, na obrázku je vozík s elektrickými koly, jehož hmotnost je cca 40 kg. Tento vozík je i poměrně rozměrný, proto zajíždění nakladače musí být směřováno přímo na zadní sedačky. U menších vozíků by bylo možné nakladač nasměrovat více do zavazadlového prostoru, čímž by se získalo více prostoru pro posádku. Nakladač lze snadno demontovat. Pojede-li tedy vozem více lidí, umístí se nakladač do kufru.

Pro snadnější nastoupení do vozu je vhodné použít přesedací desku nebo otočnou sedačku, čímž se získá větší prostor pro manipulaci s vozíkem.

Pro tuto úpravu doporučujeme vozy s co největším prostorem u vstupu zadních dveří, na videu je VW Passat.

Charakteristické vlastnosti nakladače vozíku

  • Docílení samostatnosti lidí, kteří dříve nemohli cestovat bez doprovodu.
  • Použití malé ovládací síly.
  • Konstrukce odsuvných dveří zabírá minimální prostor.
  • Nakladač lze snadno demontovat a uložit v zavazadelníku.
  • Možnost získání příspěvku díky legislativě.

Inovované uchycení vozíku do nakladače

Na nakladači jsme provedli zásadní inovaci. Nyní již není třeba přesného vedení vozíku na ližiny a překlopení záchytného mechanismu rukou. Stačí vozík navést do požadovaného místa a nakladač automaticky uchytí madla rukou a umístí vozík do auta.

Nakladač vozíku s otočnou dráhou

Nahoru