Upravit stránku

Časopis MŮŽEŠ - Článek o historii ručního ovládání u nás

Pořad AUTOSALON - představení projektu Ford Handy

V pořadu Autosalon byl prezentován projekt Ford Handy pro handicapované motoristy. K testování byl použit automobil Ford B-max, do kterého jsme instalovali ruční ovládání. Video je ke shlédnutí pouze na stránkách TV Prima na odkazu této věty.

ČLÁNEK NA NOVINKY.CZ: Splnila si sen, bude řídit, i když měří pouhých 84 centimetrů

Reportáž na AUTO.CZ - test vozu Ford Mondeo s ručním ovládáním

Pořad AUTOSALON - problematika úprav vozidel

Podívejte se na pořad Autosalon, ve kterém byl jeden díl věnován problematice úprav vozů pro handicapované. Hlavní pozornost byla věnována speciální autoškole Peml v Přelouči a úpravám přímo v naší dílně. Na závěr redaktor Zbyňek Merunka provedl jednoduchý jízdní test vozu s ručním ovládáním.

Video je sestříháno tak, že je zobrazena pouze aktuální problematika.

Motocykl na ruční ovládání

Ve spolupráci s občanským sdružením Adrenalin bez bariér vyvíjíme první český motocykl na ruční ovládání. Na motocyklu je již umístěno ruční řazení tlačítky a nožní brzda převedená na pravou ruku pod páku přední brzdy. Naším úkolem bylo vytvořit stabilizační kolečka pro případ stání motorky a naladit jejich zvedání dle bezpečnostních požadavků. Dále jsme vytvořili misky pro položení nohou. Motocykl je stále ve vývoji a věříme, že se sdružení podaří zajistit i homologaci pro běžný provoz.

Nahoru